Hosty na słoneczne stanowiska

Hosty są roślinami cieniolubnymi i najlepiej czują się w tzw. filtrowanym cieniu, wtedy wyglądają najpiękniej i pozwalają nam w pełni cieszyć się ich urodą . Czasem, gdy okresowo brak nam cienia w ogrodzie, możemy zaryzykować wysadzenie pewnych odmian host, które nieźle znoszą dłuższe nasłonecznienie, ale...  no właśnie, zawsze jest jakieś "ale"....

Czytaj więcej...

Kwiaty funkii

 ... to często niedoceniany element dekoracyjny tych roślin. Głównie skupiamy się na ozdobnych walorach liści i nic dziwnego, bo przecież są one piękne, różnorodne i to faktycznie one są najważniejszą cechą funkii. Jednak warto nie zapominać o kwiatach, które mogą urozmaicić wygląd rabaty hostowej.

Czytaj więcej...

Funkie

... to rośliny o których generalnie mówi się, że lubią cień lub półcień ale są odmiany, które świetnie dają sobie radę w pełniejszym słońcu. Największą ich ozdobą są liście w najróżniejszych odcieniach zieleni często z kremowymi, kremowo-białymi "dekoracjami". Nie należy jednak pomijać ich kwiatów, które również potrafią dodać uroku roślinom choć często są ignorowane lub świadomie wycinane. 

funkia wide brim 2011 06 25 048